Bazén Orlando Premium Marimex 5,48 x 1,22 m bez prísl. - 10310021
Kruhový bazén, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie z celého radu bazénov Orlando Premium. Všetky bazény z radu Orlando Premium si môžete nechať na záhrade postaviť ako klasické nadzemné bazény alebo ich tiež môžete buď čiastočne alebo úplne zapustiť do zeme. Marimex.cz však neposkytuje realizáciu ani poradenstvo so zapúšťaním bazénov Orlando Premium do zeme. Teleso bazéna je vyrobené z kvalitného nemeckého hlbokoťažného plechu a to dvakrát silnejšieho, než je bežné pri klasických nadzemných bazénoch. Tento je navyše povrchovo upravený žiarovým obojstranným zinkovaním a štvorvrstvovým vypaľovaným lakom. Použité materiály a špeciálne konštrukcie umožňujú ponúkať bazény s hĺbkou 1,22 metra, ktorá je obvyklá práve iba pri luxusných kopaných bazénoch. Bazény nového radu Orlando Premium sú vybavené špeciálnou lištou s vlnolamom. Vnútorné steny aj dno nových bazénov sú pokryté zosilnenou fóliou, ktorá sa doteraz používala výhradne pri klasických kopaných bazénoch. Tým zákazníkom, ktorí sa rozhodnú bazén nezapúšťať, sme vyšli v ústrety novým dizajnom vonkajších stien, v elegantnej šedej farbe, ktorá tak umožňuje estetické začlenenie bazéna do architektúry záhrady. Balenie bazéna obsahuje: mm)
Tolerancia rozmerov bazéna:
Uvedené rozmery bazéna sú iba orientačné a ovplyvniť ich môže rovnosť podkladu. Povolená výrobná odchýlka je 5 %.
Zapustenie bazénu Orlando:
Bazén Orlando môže byť čiastočne alebo celkovo zapustený do zeme. Pre jeho pohodlné a bezpečné používanie je nutné dodržať všetky stavebné odporúčania a opatrenia na zapustenie. Bazén musí stáť na rastom teréne, nie na zavážke. Pred zapúšťaním je nutné overiť a eliminovať hladinu spodnej vody v mieste stavby. Odporúčame obmedziť prístup do bazéna, aby nebol nebezpečenstvom pre deti alebo zvieratá. Dôležité je tiež myslieť na umiestnenie filtrácie a ďalšieho príslušenstva v prípade zapustenia.
Uskladnenie bazénu Orlando:
Bazény Orlando nie je nutné mimo kúpaciu sezónu upratovať, môžu zostať postavené po celý rok. Po skončení kúpacej sezóny je však nutné bazén zazimovať - upustiť vodu pod úroveň vratnej trysky, odpojiť filtráciu a ďalšie príslušenstvo a do bazéna aplikovať chemické prípravky na zazimovanie bazéna. Dôrazne neodporúčame vypúšťať celý bazén a vyberať bazénovú fóliu z bazénovej konštrukcie. Bazén by sa mohol zrútiť a mohlo by dôjsť k jeho poškodeniu. Detailné informácie o zazimovaní bazéna nájdete v návode.
| Kategória | Bazény Orlando Premium |
| Výrobca | Marimex / Informace o výrobci |
| Hmotnosť | 132 kg |
| Priemer bazéna | 5.48 m |
| Hĺbka vody | 1.08 m |
| Objem vody v bazéne | 28 m3 |
| Konštrukcia | oceľová |
| Možnosť pripojenia filtrácie | áno |
| Tvar bazéna | kruh |
| Rozmery balenia | 0.0 x 0.0 x 0.0 cm |